Sahabe-i Kiram Hakkında Müslümanların Sahih İtikadı Nasıl Olmalıdır.Osmanlı Ulema ve Hulefasından Ömer Nasuhi Bilmenin Bu Değerli Eserini Okumak İçin Tıklayınız.

Erbakan Hoca'nın dostu infazın eşiğinde

Yayınlanma Manşet

Cemaat-i İslami'nin 91 yaşındaki lideri Gulam Azam'ın son görüntüleri ortaya çıktı.

 

Bangladeş'te Şeyh Hasina Hükümeti'nin tutuklayarak idamla yargıladığı Cemaat-i İslami'nin 91 yaşındaki lideri Gulam Azam'ın son görüntüleri ortaya çıktı.

Azam için artık idamın infazının beklendiği iddia edilirken insanlık suçu sayılabilecek karara tepki verilmemesi dikkat çekti. Azam için artık idamın infazının beklendiği iddia edildi.

Cemaat-i İslami'nin 91 yaşındaki lideri Gulam Azam'ı hakkında verilen insanlık suçu sayılabilecek hükümle ilgili uluslararası insan hakları örgütlerinin hiç tepki vermemesi şaşkınlıkla karşılandı. Cemaat-i İslami'nin Gulam Azam'la birlikte çok sayıda liderini idamla yargıladığı ve idamlarda infaza doğru gidildiği öğrenildi.

Bangladeş'te neler oluyor?

Şeyh Hasina hükümetinin Cemaati İslami'yi ortadan kaldırmaya yönelik planı olarak Bangladeş kamuoyuna duyurulan projeye göre, Bangladeş Uluslararası Suç Mahkemesi'nin Aralık ayı içerisinde gizli ve özel bir oturum yaparak Cemaati İslami'nin önde gelen 4 liderini idama mahkûm edeceği duyurulmuştu. 1000 civarında kişinin tutuklanarak hapse atıldığı ajanslara yansımıştı. Bu kararın alınmasının ardından Bangladeş'in bağımsızlığını kazandığı 26 Mart 2013 tarihinde ise bu idam kararları infaz edileceği iddia edilmişti.

http://www.timeturk.com/tr/2012/11/2...-esiginde.html