Sahabe-i Kiram Hakkında Müslümanların Sahih İtikadı Nasıl Olmalıdır.Osmanlı Ulema ve Hulefasından Ömer Nasuhi Bilmenin Bu Değerli Eserini Okumak İçin Tıklayınız.

İmam ibni Hibban’ın(r.a) imam Rıza’ya (r.a) tevessül etmesi!

Meknûn tarafından yazıldı.. Yayınlanma İktibaslar

مات على بن موسى الرضا بطوس من شربة سقاه إياها المأمون فمات من ساعته وذلك في يوم السبت آخر يوم سنة ثلاث ومائتين وقبره بسنا باذ خارج النوقان مشهور يزار بجنب قبر الرشيد قد زرته مرارا كثيرة وما حلت بي شدة في وقت مقامى بطوس فزرت قبر على بن موسى الرضا صلوات الله على جده وعليه ودعوت الله إزالتها عنى إلا أستجيب لي وزالت عنى تلك الشدة وهذا شيء جربته مرارا فوجدته كذلك أماتناالله على محبة المصطفى وأهل بيته صلى الله عليه وسلم الله عليه وعليهم أجمعين

Ali b. Musa er Rıza Tus şehrinde Memun Abbasinin ona içirdiği zehirli şerbet ile şehit olmuştur. Onun mezarı büyük ziyaretkahtır. ben defalarca O hazretin mezarını ziyaret etmişimdir. Tus şehrinde olduğumda her hangi bir problem ortaya çıktığında Ali b. Musa er Rızanın kabrini ziyaret eder ve problemlerin hall edilmesi için dua ederdim. sonuçta dualarım kabul olur ve problemler ortadan kalkardı. Tusada olduğum zamanlar defalaraca bunu denedim. Allah bizi bu dünyadan Muhammed s.a.v ve EHli Beytini a.s sevdiğimiz halde ayırsın.

ibni Hibban, “es Sikat”, 8/457, ravi 14411